Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24AATFG3904A1ZQ
Call 08048271304 64% Response Rate
Send Enquiry
| Size | 20 mm to 110 mm |
| Size/ Diameter | 20 mm to 110 mm |
| Brand | Gangajal |
| Fitting Type | Tee |
| Surface Finish | Powder Coated |
| Material | MDPE |
| Working Temperature | 80 Degree Celsius |
| Country of Origin | Made in India |
| Pack Type | Box |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
| Size | 20 mm to 110 mm |
| Size/ Diameter | 20 mm to 110 mm |
| Usage/ Application | Water |
| Brand | Gangajal Pipe And Fittings |
| Color | Black and Blue |
| Usage/Application | Agricuultural Industries |
| Material | Polypropylene |
View Complete details
| Size | 1/2 inch |
| Size/ Diameter | 1/2 inch |
| Fitting Type | Tee |
| Usage/ Application | Water |
| Brand | Gangajal |
| Type | Fitting Tee |
| Pressure Rating | 16 |
| Color | Black and Blue |
| Shape | T |
| Application | Structure Pipe |
| Material | MDPE |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Size/ Diameter | 1/2 inch |
| Size | 20 mm to 110 mm |
| Material | PP |
| Usage/ Application | Water |
| Usage/Application | STRUCTURE PIPE |
| Pressure Rating | 16 |
| Fitting Type | THREADED |
| Pressure | 16 kg |
| Brand | Gangajal Pipe And Fittings |
| Connection Type | Push |
View Complete details
| Size/ Diameter | 20 mm to 110 mm |
| Size | 20 mm to 110 mm |
| Usage/ Application | Water |
| Working Temperature | 80 Degree Celsius |
| Material | PP |
| Pack Type | Box |
| Surface Finish | Powder Coated |
View Complete details
| Size | 1/2 inch |
| Size/ Diameter | 20 mm to 110 mm |
| Elbow Bend Angle | 90 degree |
| Usage/ Application | water |
| Usage/Application | water |
| Fitting Type | Elbow |
| Material | plastic |
| Application | Structure Pipe |
| Brand | Gangajal |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
| Size/Diameter | 0.5 inch |
| Material | PP |
| Elbow Type | Long Radius |
| End Connection Type | Pipe Connection |
| Usage/Application | Plumbing Pipe |
View Complete details
| Size/ Diameter | 1/2 inch |
| Fitting Type | Elbow |
| Pressure Rating | 16 |
| Size | 20 mm to 110 mm |
| Material | PP |
| Elbow Bend Angle | 90 degree |
| Usage/ Application | Water |
| End Connection Type | Threaded |
| Usage/Application | structure pipe |
| Brand | GANGAJAL |
| Color | BLUE AND GREEN AND BLACK |
| Angle | 90 DEGREE |
| Connection | FEMALE |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
| Size | 20 mm to 110 mm |
| Size/ Diameter | 1/2 inch |
| Usage/ Application | Water |
| Connection Type | Male |
| Material | PP |
| Place Of Origin | Ahmedabad |
| Usage/Application | STRUCTURE |
| Fitting Type | ADAPTERS |
| Pressure Rating | 16 |
| Brand | GANGAJAL |
| Color | BLUE AND GREEN AND BLACK |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Size | 20 mm to 110 mm |
| Size/ Diameter | 1/2 inch |
| Usage/ Application | Water |
| Connection Type | Female |
| Place Of Origin | Ahmedabad |
| Material | PP |
| Usage/Application | STRUCTURE |
| Fitting Type | ADAPTERS |
| Pressure Rating | 16 |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Size | 20 mm to 110 mm |
| Material | PP |
| Fitting Type | Elbow |
| Usage/Application | STRUCTURE PIPE |
| Pressure | 16 |
| Brand | Gangajal |
| Connection Type | male |
| Color | blue green and black |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Material | Polypropylene |
| Size | 1/2 inch |
| Brand | Gangajal Pipe And Fittings |
| Color | Black and Blue |
| Usage/Application | Agricuultural Industries |
| Packaging Type | Box |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Size | 20 mm to 110 mm |
| Material | PP |
| Usage/ Application | Water |
| Usage/Application | STRUCTURE PIPE |
| Fitting Type | Elbow |
| Pressure Rating | 16 |
| Color | BLUE AND GREEN AND BLACK |
| Brand | Gangajal |
| Angle | 90 DEGREE |
| Connection | FEMALE |
| Country of Origin | Made in India |
| Diameter | 3/4 Inch |
| Size/ Diameter | 1/2 inch |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Size/ Diameter | 20 mm to 110 mm |
| Elbow Bend Angle | 90 degree |
| Usage/ Application | Water |
| Usage/Application | Plumbing Pipe |
| Fitting Type | Elbow |
| Brand | Gangajal |
| Material | PP |
| Country of Origin | Made in India |
| Diameter | 2 Inch |
| Size | 1/2 inch |
View Complete details
| Size/ Diameter | 20 mm to 110 mm |
| Fitting Type | Coupler |
| Usage/ Application | Water |
| Pressure Rating | 16 |
| Brand | Gangajal |
| Color | BLUE AND GREEN AND BLACK |
| Connection | joint |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Size | 1 inch |
| Fitting Type | Elbow |
| Material Grade | PE100 |
| Usage/ Application | Plumbing |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
| Pressure rating | PN16 |
| Size | 20 mm |
| Pipe material | MDPE |
| Fitting type | Coupler |
| Application | Plumbing |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
| Pressure rating | PN16 |
| Size | 20 mm |
| Pipe material | HDPE |
| Fitting type | Reducer |
| Application | Water |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
| Fitting type | Tee |
| Size | 20 mm |
| Pressure rating | PN16 |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
| Fitting type | Tee |
| Size | 20 mm |
| Pressure rating | PN16 |
| Pipe material | MDPE |
| Application | Water |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
| Fitting type | Elbow |
| Size | 20 mm |
| Pressure rating | PN16 |
| Pipe material | MDPE |
| Application | Plumbing |
View Complete details