Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24AATFG3904A1ZQ
Call 08048271304 64% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 500 Piece
| Material | HDPE |
| Size | 40 mm to 315 mm |
| Material Standard | HDPE |
| Color | black |
| Brand | Gangajal |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Size/ Diameter | 63mm to 200mm |
| Usage/ Application | Plumbing |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Usage/ Application | Plumbing |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
| Size/ Diameter | 40 mm to 315 mm |
| Brand | Gangajal Pipe And Fittings |
| Connection | Welded |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Size | 3 inch |
| Material | HDPE |
| Usage/ Application | Agriculture |
| Shape | Round |
| Color | Black |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
| Fitting Type | Tee |
| Connection | Compression |
| Shape | Square |
| Material | HDPE |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 200 Piece
| Fitting Type | joint |
| Size | 40 mm to 315 mm |
| Brand | Gangajal |
| Material | HDPE |
| Size/ Diameter | 40mm to 315mm |
| Usage/Application | Structure Pipe |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Size/Diameter | 20 mm |
| Brand | Gangajal |
| Material | MDPE |
| Color | blue and black |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 200 Piece
| Fitting Type | Tee |
| Brand | Gangajal |
| Size/ Diameter | 40 mm to 315 mm |
| Connection | Welded |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
View Complete details