Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24AATFG3904A1ZQ
Call 08048271304 64% Response Rate
Send Enquiry
| Usage/ Application | Water |
| Brand | Gangajal |
| Diameter | 1 Inch |
| Fitting Type | Coupler |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
| Size | 20 mm |
| Coupler type | Socket |
| End connection | Socket |
| Pressure rating | PN16 |
| Material grade | PP |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
| Size | 20 mm |
| Tee type | Equal tee |
| Pressure rating | PN16 |
| End connection | Compression |
| Material grade | PP |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
| Size | 20 mm |
| Coupler type | Socket |
| End connection | Socket |
| Pressure rating | PN16 |
| Material grade | PP |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
| Size | 20 mm |
| Tee type | Equal tee |
| Pressure rating | PN16 |
| Material grade | PP |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
| Size | 20 mm |
| Elbow type | Female elbow |
| Pressure rating | PN16 |
| Material grade | PP |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
| Size | 20 mm |
| Elbow type | Female elbow |
| Pressure rating | PN16 |
| Material grade | PP |
View Complete details