Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24AATFG3904A1ZQ
Call 08048271304 64% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 520 Piece
| Fitting Type | Coupler |
| Brand | Gangajal Pipe & Fittings |
| Size/ Diameter | 20 mm to 110 mm |
| Usage/ Application | Structure Pipe |
| Material | HDPE & MDPE |
| Country of Origin | Made in India |
| Colour | Blue |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
| Fitting Type | Elbow |
| Material | HDPE |
| Size | 90 mm |
| Usage/ Application | Plumbing |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
| Diameter | 3 inch |
| Brand | Gangajal Pipe And Fittings |
| Size/ Diameter | 40 mm to 315 mm |
| Size | 63mm |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
| Connection Method | Compression |
| Size | 20 mm |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
| Connection Type | Female |
| Connection Method | Compression |
| Size | 20 mm |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
| Size/Diameter | 20 mm |
| Fitting Type | Elbow |
| Connection Type | Compression |
| Material | PP |
| Pressure Rating | 16 bar |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
| Connection Type | Compression |
| Size/Diameter | 20 mm & 32 mm |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
| Material | PP |
| Type Of Tee | Equal |
| Connection Type | Socket |
| Size | 63 mm To 250 mm |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
| Size/Diameter | 20 mm & 32 mm |
| Fitting Type | Joint |
| Connection Type | Compression |
| Pressure Rating | PN 16 bar |
| Usage | Water Supply |
View Complete details
View Complete details
View Complete details
View Complete details