Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24AATFG3904A1ZQ
Call 08048271304 64% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 500 Piece
| Material | PP |
| Size | 1/2 inch |
| Pressure Rating | PN16 |
| Application | Plumbing |
| Country Of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
| Size | 0.5 inch |
| Material | MDPE |
| Thread Size | 0.5 inch |
| Connection Type | Female |
| Fitting Type | FTA |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
| Cap Type | Pipe End Cap |
| Cap Size | 1/2 inch |
| Material | PP |
| Usage | Water Pipe |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
| Nominal Size | 20 mm |
| Pressure Rating | PN16 |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
| Size | 20 mm |
| Coupler type | Socket |
| End connection | Socket |
| Pressure rating | PN16 |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
| Fitting Type | Elbow |
| Tube Size | 20 mm |
| Application | Water |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
| Main Pipe Size | 63 mm To 250 mm |
| Outlet Size | 1/2 Inch |
| Saddle Type | Service Saddle |
| Material | PP |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
| Fitting Type | Adapter |
| Connection | Compression |
| Material | MDPE |
| Size | 20 mm |
| Material Grade | PN16 |
| Thread Type | Male-Female |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
| Pipe Size | 1/2 inch |
| Material | PP |
| Usage | Water Line |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
| Main Pipe Size | 63 mm To 90 mm |
| Outlet Size | 1/2 Inch |
| Saddle Type | Service Saddle |
| Material | PP |
| Color | Blue |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
| Fitting Type | Coupler |
| Material | HDPE |
| Pipe Size | 1/2 inch |
| Application | Plumbing |
| Pressure Rating | PN16 |
View Complete details
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
| Nominal Size | 20 mm (¾ in) |
| Material | PP |
| Pressure Class | PN16 |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
| Size | ½ in |
| Material | PP |
| Usage | Plumbing |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
| Joint Type | Coupling |
| Pipe Size | 1/2 inch |
| Body Material | PP |
| Pressure Rating | PN16 |
| Suitable Pipe | HDPE Pipe |
View Complete details
View Complete details
View Complete details
View Complete details
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
| End Size | 1/2 x 1/4 inch |
| Material | PP |
| Pressure Rating | PN16 |
| Application | Plumbing |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
| Fitting Type | Elbow |
| Tube Outer Size | 20 mm |
| Material | Plastic |
| Thread Size | 1/2 inch |
| Suitable Media | Water |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
| Size | 20 mm |
| End type | Plain end cap |
| Pressure rating | PN16 |
| Material | PP |
| Application | Plumbing |
View Complete details
View Complete details
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
| Valve Size | 20 mm |
| Body Material | PP |
| Pressure Rating | PN16 |
View Complete details
| Fitting Type | Elbow |
| Usage/ Application | Plumbing |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | PP |
View Complete details
View Complete details